Do czego służy lampa UV-C?

Dziś w dobie pandemii ludzie zaczęli szczególnie przykuwać uwagę do spraw higieny i zapobiegania wirusom oraz bakteriom. W tym celu bardzo skuteczne mogą okazać się lampy bakteriobójcze. Ich działanie polega na generowaniu szybkiej reakcji fotochemicznej, zwalczającej DNA i RNA bakterii. Dzięki temu mikroorganizmy są natychmiast likwidowane oraz nie mają możliwości dalszego rozmnażania się. Sprzęt ten doskonale spełnii swoje zadanie we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach, które wymagają sterylności lub są narażone na rozwój mikrobów.

Będą to szpitale i kliniki, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, hotele i restauracje, placówki publiczne czy też opiekuńczo-wychowawcze. Lampa UV-C https://www.emanta.pl/urzadzenia/muv001-lampa-uv-c-do-dezynfekcji-pomieszczen znajdzie również zastosowanie wśród indywidualnych osób.

Jakie urządzenie wybrać?

Ze względu na sposób użycia wyróżniamy:

Ponadto rynek oferuje lampy bakteriobójcze łączące funkcję przepływową z funkcją bezpośredniego działania. Dokonując zakupu odpowiedniego urządzenia, warto również zwrócić uwagę czy będzie nam potrzebny sprzęt stacjonarny (montowany na stałe w wersji ściennej lub sufitowej) czy też mobilna lampa UV-C umocowana na ruchomym statywie.