Jakie właściwości ma szampon konopny?


szampon konopny

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się naturalne środki do pielęgnacji. Doskonałym przykładem jest szampon konopny, który ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne oraz oczyszczające. Na uwagę zasługuje fakt, że w jego składzie nie występują żadne substancje chemiczne.

Kosmetyki na bazie konopi


Kosmetyki konopne pomogą wzmocnić oraz nawilżyć włosy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla włosów zniszczonych i łamliwych, ponieważ właściwości regeneracyjne, w krótkim czasie mogą odbudować cebulki włosowe. W składzie znajdują się przede wszystkim witaminy oraz minerały, dlatego po myciu skóra głowy jest prawidłowo odżywiona. Warto również zauważyć, że szampon może być stosowany codziennie, ponieważ nie zachodzą żadne negatywne efekty. Oczywiście w celu zapewnienia maksymalnego odżywienia włosów warto zastosować również olej konopny oraz odżywkę do włosów na bazie konopi.

szampon konopny

Jakie właściwości posiada szampon konopny?


Podczas uprawiania konopi nie wykorzystuje się pestycydów, dlatego wyhodowane rośliny są całkowicie naturalne. W szamponie konopnym znajdują się takie kannabinoidy jak CBD, który jest najbardziej aktywnym składnikiem. Podczas mycia głowy należy pamiętać o dokładnym masowaniu oraz wcieraniu szamponu w skórę, ponieważ tylko w taki sposób składniki odżywcze będą mogły przeniknąć do głębiej położonych warstw skóry. Regularne stosowanie szamponu konopnego wpływa pozytywnie na wygląd włosów oraz skórę głowy. Kosmetyki konopne polecane są szczególnie osobom chorującym na łuszczycę. Zostało również udowodnione, że szampon konopny przyspiesza wzrost włosów