Wskazania do stosowania stabilizatora na nadgarstek


stabilizator-nadgarstka

Stabilizator na nadgarstek może być stosowany jako forma profilaktyki przed uszkodzeniami stawu podczas wykonywania ćwiczeń, jak również jako pomoc w rekonwalescencji po zabiegach ortopedycznych, złamaniach oraz po innych tego typu urazach.

Stabilizator na nadgarstek w przypadku urazów

Do urazów nadgarstka może dochodzić zarówno podczas wykonania ćwiczeń fizycznych, jak również podczas codziennej aktywności. Nadgarstek z powodu swojej budowy jest szczególne podany na przeciążenia. W przypadku uszkodzenia konieczne jest jego usztywnienie i wsparcie, na przykład za pomocą opaski elastycznej. Dolegliwości bólowe można łagodzić na pomocą maści, a w razie nasilenia objawów wskazana jest konsultacja lekarska. W przypadku poważnych urazów konieczne jest stosowanie ortezy.

Stabilizatory na nadgarstek w przypadku zespołu cieśni nadgarstka

W przypadku występowania zespołu cieśni nadgarstka lub kciuka stosuje się takie stabilizatory obejmujące nadgarstek oraz dłoń. Dolegliwości w postaci bólu oraz sztywności stawów dotyczą przede wszystkim pracowników biurowych, którzy wykonują swoją pracę przy komputerze bez prawidłowego podparcia nadgarstka. Stosowanie stabilizatora wzmacnia struktury nerwowe i tkanki okołostawowe oraz zmniejsza dolegliwości bólowe. Wśród innych powszechnie występujących dolegliwości nadgarstka należy wymienić choćby: zwyrodnienia, zapalenia więzadeł, stany pooperacyjne, zniekształcenia oraz niestabilność stawu.

W jakich innych dolegliwościach może i powinien być stosowany stabilizator?

Stabilizatory, które usztywniają nadgarstek mogą i powinny być stosowane w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia ścięgien w obrębie nadgarstka oraz zwichnięć. Stabilizatory mogą również stanowić rodzaj profilaktyki podczas ćwiczeń wykonywanych na siłowni.