Czym cechują się nasiona marihuany?


feminizowane nasiona

Nasiona marihuany nie mają THC. Ciężko jest mówić o nasionach, nie wspominając o uprawie. Pamiętajmy o tym, że nie ma uprawy ani hodowli do celów kolekcjonerskich. Ponadto, nie można hodować roślin tego typu w domu. Zawsze są to rośliny feminizowane, a nasiona są żeńskie. Nie ma możliwości nabycia topów marihuany w sklepie. Z naszych nasion wyrastają największe topy marihuany. Czym cechuje się nasiono marihuany? Jakie ma właściwości? Skąd wynika jego rosnąca popularność?

Nasiono marihuany


W krajach, gdzie jest to legalne, nasiona marihuany są stosowane na szeroką skalę. Ma to związek z notkami prawnymi, ale pamiętajmy, że w Polsce jest to nielegalne. Obcowanie z nasionami marihuany sprawie, że często spotykamy różne frazy i wyrażenia. Można przeczytać o nasionach feminizowanych, automatach, roślinach żeńskich, hybrydowych, fotoperiodycznych itp. Tak duża ilość informacji przyprawia czasami o zawrót głowy. Te pojęcia wbrew pozorom nie są trudne i warto je poznać. 

Nasiona feminizowane


Jeszcze jakiś czas temu uważano, że uprawa marihuany może wiązać się z uzyskaniem rośliny płci męskiej, Jednakże aktualnie wiadomo, że tylko żeńskie rośliny marihuany wytwarzają pąki bogate w kannabinoidy. Uprawę zrewolucjonizowało stworzenie nasion feminizowanych w latach 90. Nasiona tego typu są modyfikowane tak, aby wyrosły z nich jedynie rośliny żeńskie. Postęp ten znacząco ułatwić uprawę cannabis i sprawił, że cały proces jest bardziej ekonomiczny.

Nasiona feminizowane są często projektowane do produkcji fotoperiodycznych roślin. Kwitną one w zależności od ilości światła i ciemności. W naturze cannabis ulegają kwitnięciu od koniec lata, kiedy dni są coraz krótsze. Jeśli chodzi o uprawy indoor, konopie indyjskie są utrzymywane w fazie wegetatywnej tak długo, aż hodowca nie będzie gotowy do wywołania kwitnienia za pomocą skrócenia ekspozycji na światło. Nasiono marihuany wymaga należytej staranności i opieki. W wielu krajach rośliny są stosowane na szeroką skalę, gdyż tam jest to w pełni legalne.