Przydatne właściwości i zastosowanie nasion marihuany


nasiona marihuany

Od wielu lat marihuana jest przedmiotem ostrej debaty i kontrowersji. Podczas gdy w przeszłości był jednym z głównych ekstraktów leczniczych w wielu kulturach, dziś jego wizerunek w masowej świadomości został znacząco zinterpretowany, a nawet nabrał nieco negatywnych konotacji. W rzeczywistości wczorajsza medycyna przestała nią być i jest obecnie znana światu jako jedna z najbardziej powszechnych substancji narkotycznych.

Skład nasion konopi

nasiona marihuany

Pozytywne działanie nasion marihuany

Naukowcy przeprowadzili wiele eksperymentów, które naukowo udowodniły, że nasiona konopi nie zawierają śladów substancji psychoaktywnych, a wręcz przeciwnie, mogą być korzystne dla organizmu człowieka. Dzieje się tak, ponieważ nasiona konopi są bogate w aminokwasy, białko, potas, magnez i zdrowe kwasy tłuszczowe. Jednocześnie, smak nasion konopi jest całkiem przyjemny, co czyni je świetnym dodatkiem do sałatek, zup i sosów.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku nasion konopi jest to, że znacznie różnią się od liści i kwiatostanów – nie ma w nich psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu, który działa narkotycznie na organizm człowieka. Powszechne jest również pozyskiwanie z nasion konopi bardzo przydatnego, leczniczego oleju konopnego.