Maxon Active i Maxon Forte – czym się różnią?


Na rynku znajduje się pełna gama leków służących do poprawy męskiej potencji. Wśród nich dużą popularnością wśród mężczyzn cieszą się Maxon Forte oraz Maxon Active – czym różnią się między sobą?

Maxon Active


Lek Maxon Active przeznaczony jest do stosowania u mężczyzn z zaburzeniami wzwodu, czyli w przebiegu impotencji. Jego zadaniem jest pomoc w uzyskaniu i utrzymaniu erekcji, aby odbyć stosunek seksualny.

W leku Maxon Active znajduje się 25 mg sildenafilu – substancji czynnej, która stosowana jest w doraźnym leczeniu impotencji. Pozwala ona na uzyskanie erekcji w kilkanaście minut po zażyciu w trakcie stymulacji seksualnej, a czas jej działania utrzymuje się przez około 5 godzin.

Maxon Forte


Lek Maxon Forte zawiera taką samą substancję aktywną, czyli sildenafil, jednak w wyższej dawce. W jednej tabletce znajduje się 50 mg substancji czynnej.

Ze względu na wyższą dawkę lek Maxon Forte przeznaczony jest do stosowania u tych mężczyzn, u których efekty leku w dawce niższej okazały się niewystarczające, aby odbyć stosunek seksualny.

Co wybrać?


Zarówno lek Maxon Active, jak i lek Maxon Forte zawierają taką samą substancję aktywną i przeznaczone są do stosowania z tych samych wskazań, czyli w zaburzeniach erekcji.

Leki różnią się pomiędzy sobą dawką substancji aktywnej – sildenafilu, która w preparacie Maxon Active wynosi 25 mg, natomiast w preparacie Maxon Forte 50 mg.

Zaleca się rozpoczęcie stosowania leku Maxon od tabletek z niższą dawką, czyli 25 mg sildenafilu, aby sprawdzić reakcję organizmu. Gdy efekt działania nie będzie wystarczający, można zastosować wyższą dawkę 50 mg w Maxonie Forte.