Jaki wybrać balkonik dla seniora?


chodzik-dla-seniora4

Wypadek drogowy, poważna operacja lub przebyty udar to jedynie niektóre z czynników, które mogą wpłynąć na ruchomość seniora. Trudności w samodzielnym przemieszczeniu się mogą dotknąć praktycznie każdego, jednakże przeważnie pojawiają się u osób starszych. Bardzo pomocnym rozwiązaniem może okazać się balkonik dla seniora.

Charakterystyka balkonika dla seniora

Z powodu przebytej choroby bądź postępującego wraz z wiekiem zaniku siły mięśniowej, wystąpić mogą problemy z poruszaniem się, lecz nie jest to bardzo zaawansowany problem, ponieważ balkonik rehabilitacyjny to świetny sposób na swobodne przemieszczenia się dla seniora. Balkonik dla seniora to produkt medyczny, który cechuje się lekką, jednakże stabilną konstrukcją ramy o czterech nogach. Cała konstrukcja przeważnie wykonana jest z aluminium. Takie balkoniki można użytkować na wielu różnych powierzchniach. Co istotne, nóżki posiadają regulację wysokości, dzięki temu z łatwością senior może dostosowywać wysokość całej konstrukcji do jego wzrostu, co sprawi, że konstrukcja stanie się jeszcze wygodniejszą podporą.

Jaki wybrać odpowiedni balkonik dla seniora?

Powinien być to przede wszystkim model od sprawdzonego producenta, którego jakość spełniać będzie wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Na rynku znaleźć można warianty klasyczne, składane, a także stałe. Kupno podpórki dla osób starszych wiąże się z pewnymi kosztami. Nowe balkoniki kosztują około 150 – 270 złotych. Jednakże na aukcjach w internecie można znaleźć używane balkoniki w świetnym stanie, a ich cena jest bardzo niska.