Nasiona konopi jako nowe superfoods


nasiona konopi

Nasiona konopi to podstawowe składniki potrzebne do uprawy roślin konopi. Jednak wybór najlepszych nasion konopi może być trudnym zadaniem. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że powinieneś wybrać nasiona konopi w oparciu o swoje potrzeby.

 Czym są nasiona konopi?

Nasiona konopi to nasiona rośliny o tej samej nazwie. Tego typu nasiona są również przyjazne dla środowiska, ponieważ wymagają mniej pestycydów niż inne rośliny rosnące na tej samej powierzchni.

Nasiona konopi są uważane są za jedno z najlepszych źródeł białka i kwasów tłuszczowych omega-3. Mogą być również używane do gotowania i pieczenia. Nasiona Konopi są odżywczą potęgą, dostarczając wiele białka i 10% dziennego zapotrzebowania na kwasy tłuszczowe Omega-3. Można je stosować w wielu przepisach, od batonów z musli, po zupy i sosy, a nawet jako zamiennik jajek w wypiekach, takich jak babeczki czy naleśniki. 

nasiona konopi

 

Jakie są korzyści zdrowotne nasion konopi?

Nasiona konopi zawierają szeroką gamę korzystnych dla zdrowia składników odżywczych. Zawierają białko, błonnik i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Wiadomo również, że nasiona konopi mają pozytywny wpływ na mózg i nastrój. Mówi się, że są pomocne w łagodzeniu lęków, depresji i przewlekłego bólu. Nasiona konopi są używane w celach leczniczych od tysięcy lat. Dziś nasiona konopi są nadal używane jako suplement diety lub produkt spożywczy w wielu krajach na całym świecie.

Jak gotować z nasionami konopi

Nasiona konopi to wszechstronny składnik, który można wykorzystać w wielu potrawach. Są doskonałym źródłem białka, zdrowych tłuszczów i błonnika. Nasiona konopi mogą być używane do różnych przepisów. Można je zmielić i wykorzystać jako alternatywę dla mąki do pieczenia lub przerobić na mleko konopne do koktajli lub kawy. Można je również jeść na surowo jako przekąskę lub dodawać je do sałatek, płatków owsianych i zup.

Wszechstronność nasion konopi sprawia, że są tak popularne wśród konsumentów. Nie tylko mają wiele zastosowań, ale można je również łatwo znaleźć w większości sklepów spożywczych i sklepów ze zdrową żywnością.