Właściwości blatów laboratoryjnych- jakie trzeba znać?


laboratorium

Laboratorium to miejsce, gdzie na co dzień znajduje się sporo aparatury chemicznej oraz, gdzie wykonuje się liczne badania oraz pomiary. W związku z tym nic dziwnego, że blaty laboratoryjne muszą wykazywać szczególne właściwości. Warto je poznać poniżej. 

Właściwości blatów laboratoryjnych- jakie warto znać?

Blaty laboratoryjne nie są zbudowane ze zwykłego plastiku. Tworzywo, którego się używa, musi być bardzo wytrzymałe na przykład na działanie siły mechanicznej. Jednak nie tylko to wyróżnia blaty laboratoryjne. Są one także utrzymane w stonowanej kolorystyce, która pozwala na zauważenie wylanej cieczy oraz innych zabrudzeń, które mogą się znaleźć na stole. Prócz tego warto wiedzieć, że blat musi być odporny na działanie odczynników chemicznych oraz innych substancji. Wylany kwas czy też zasada nie może zniszczyć blatu, nawet jeśli mowa o skoncentrowanym odczynniku. Takie meble powinny być też ognioodporne. Co jeszcze warto wiedzieć na temat blatów w laboratorium? Warto czytać dalej.

laboratorium

Blaty laboratoryjne- jak są skonstruowane?

Blaty laboratoryjne są skonstruowane w taki sposób, że ich powierzchnia jest równa oraz płaska, poniżej można znaleźć najczęściej obrzeże, choć dostępne są także opcje bez obrzeża. Do wyboru jest na przykład blat epoksydowy, które wykazują się wysoką odpornością na działanie przeróżnych substancji. Warto też wiedzieć, że można na rynku znaleźć inne meble laboratoryjne na przykład takie, które są laminowane. Wykazują się one jednak mniejszą wytrzymałością. Więcej właściwości blatów laboratoryjnych można znaleźć na stronie renggli.pl.