Sprzęt rehabilitacyjny – na własność czy z wypożyczalni?


rehabilitacja

Czasami konieczne jest skorzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego. Może on się przydać podczas dochodzenia do siebie po wypadku, kontuzji albo chorobie. Sprzęt ten jednak zwykle jest dość drogi. Stąd też bardzo popularne są wypożyczalnie takiego sprzętu. Lepiej jest go kupić czy pożyczyć? Które rozwiązanie jest lepsze?

Zakup sprzętu

Dobry sklep medyczny (sprawdź ten) ma w swoim asortymencie przeróżne produkty, które mogą przydać się podczas powrotu do formy. Sprzęt rehabilitacyjny można w nich kupować na własność. To dobre rozwiązanie w sytuacji, w której:
– sprzęt potrzebny jest na długo,
– użycie sprzętu po kimś byłoby niehigieniczne,
– sprzęt jest tani,
– sprzęt jest bardzo podatny na zniszczenie.
W tych kilku przypadkach zakup sprzętu w sklepie będzie dobrym pomysłem. Zwykle decydują się na niego osoby, które wiedzą, że przez długi czas będą używały go i chcą czuć się swobodnie podczas tego korzystania. Są osoby, którym zależy na tym, by wszystko mieć na własność.

Wypożyczenie

Sprzęt rehabilitacyjny można także wypożyczać. Jest on szczególnie polecany w momencie, w którym dany przedmiot będzie potrzebny tylko przez krótki czas. Przykładem takiego sprzętu mogą być kule ułatwiające chodzenie. Czasami trzeba używać ich bezpośrednio po urazie np. po złamaniu nogi, ale kiedy rehabilitacja zostanie zakończona, kule przestaną być potrzebne. W takim wypadku konieczna będzie ich sprzedaż… albo zwrot do wypożyczalni. Jak łatwo się przekonać, w przypadku sprzętu używanego tylko na krótki czas wypożyczenie może być łatwiejszym rozwiązaniem niż zakup.