Problemy ze wzdęciami


Lek na wzdęcia działają w ten sposób, że rozbijają pęcherzyki gazu na mniejsze, które można zdecydowanie łatwiej usunąć. Zmniejszenie się napięcia powierzchniowego pęcherzyków może się przyczynić do całkowitego zniknięcia gazów oraz wzdęć.

Leczenie wzdęć


Warto mieć na uwadze, że wzdęcia potrafią być naprawdę uciążliwe, ponieważ zaburzają codzienne funkcjonowanie. Nie da się niestety skupić na ważnych rzeczach, jeżeli cały czas ma się uczucie wypełnionego brzucha. Mniejsze pęcherzyki są usuwane z przewodu pokarmowego lub wchłaniane przez ścianę jelita. Leki na wzdęcia mają działanie natychmiast, dlatego pacjent może praktycznie od razu poczuć ulgę. Trzeba jednak mieć na uwadze, żeby kupować leki jedynie u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku.

Plan leczenia


Wzdęcia nie są również niczym wstydliwym, ponieważ wiele osób ma dokładnie ten sam problem. Dlatego warto jak najszybciej zgłosić się do doświadczonego lekarza, który zaleci właściwy plan leczenia. W lekach na wzdęcia zawarty jest zazwyczaj symetykon, który jest całkowicie bezpieczny i w żaden sposób nie zmienia procesów trawiennych. Warto jednak mieć na uwadze, że pomaga zmniejszyć napięcie powierzchniowe śluzów jelitowych, dzięki czemu pacjenci mogą odczuć znaczną ulgę. Warto dodać, że środki na wzdęcia mogą pomóc się też przygotować do poszczególnych badań obrazowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dawniej wzdęcia leczone były przy pomocy ziół, ale obecnie dostępne są już skuteczne leki.