Specjalistyczne cieplarki laboratoryjne. czym są i dlaczego warto je kupić?


Cieplarki laboratoryjne

Specjalistyczne cieplarki, wykorzystywane w laboratorium, są niezbędnym urządzeniem, ułatwiającym przechowywanie pobranych próbek w odpowiednich warunkach. Ponadto, umożliwiają wykonanie szeregu różnych badań, a dodatkowe zabezpieczenia, w tym utrzymywanie stałej temperatury sprawia, że zmniejsza się ryzyko uszkodzenia badanej próbki. 

Jak wyglądają cieplarki laboratoryjne, oraz jakie są ich rodzaje? 

Cieplarki wykorzystywane w laboratorium to niewielkie urządzenia, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej temperatury, niezbędnej do przechowywania pobranej próbki w bezpieczny sposób. W zależności od potrzeb, temperatura w cieplarce może wynosić nawet 100 stopni. 

Nowoczesne urządzenia zostały przygotowany w taki sposób, by zapobiec obniżeniu temperatury w środku cieplarki. Takim udogodnieniem są między innymi podwójne drzwi. Są wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia i wysoka temperaturę materiałów. Mogą różnić się od siebie wielkością, ale i funkcjami dodatkowymi takimi jak możliwość zwiększenia lub obniżenia temperatury, wstrząsanie, które możliwe jest poprzez wbudowanie specjalnej, ruchomej platformy. Wstrząsy są regulowane, co oznacza odpowiednie dostosowanie urządzenia pod konkretne próbki oraz wykonane działania. 

Cieplarki laboratoryjne

Cieplarki laboratoryjne. Dlaczego trzeba je zakupić? 

Wbudowane w urządzeniu wiatraki, pozwalają utrzymać stałą temperaturę w cieplarce, co umożliwia przeprowadzenie wielu badań i testów. Ciepłe lub chłodne powietrze rozprowadzane jest równomiernie, co nie wpływa negatywnie na znajdujące się wewnątrz próbki. Są nieduże, poręczne a przy tym łatwe w użytkowaniu i sterowaniu.