Mezoterapia igłowa Białystok – co to jest?


mezoterapia igłowa Białystok

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej polegający na wstrzykiwaniu substancji aktywnych do skóry za pomocą cienkich igieł. Celem zabiegu jest poprawa kondycji, nawilżenia i odmłodzenia skóry, a także leczenie problemów takich jak wypadanie włosów, cellulit czy rozstępy. Mezoterapia igłowa może być stosowana na różnych częściach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt, skóra głowy czy brzuch.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej trwa około godziny i zazwyczaj nie wymaga znieczulenia. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Następnie lekarz dobiera odpowiedni koktajl mezoterapiowy, dostosowany do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Koktajl może zawierać różne składniki, takie jak kwas hialuronowy, witaminy, minerały, peptydy czy kwasy owocowe. Lekarz wstrzykuje koktajl do skóry za pomocą specjalnej pistoletu lub ręcznie, wykonując wiele nakłuć w odstępach kilku milimetrów. Po zabiegu skóra jest ponownie oczyszczana i nawilżana. Dowiesz się na – https://www.drstawowska.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa.

Jakie są efekty i przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?

Efekty mezoterapii igłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych, aby uzyskać optymalne rezultaty. Mezoterapia igłowa poprawia jakość i wygląd skóry, nadając jej blasku, jędrności i gładkości. Zabieg stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, co zapobiega starzeniu się skóry. Mezoterapia igłowa może również pomóc w redukcji zmarszczek, przebarwień, blizn czy rozstępów.

mezoterapia igłowa Białystok

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, jednak ma też pewne przeciwwskazania. Nie powinna być wykonywana u osób z chorobami autoimmunologicznymi, cukrzycą, chorobami krwi, alergiami na składniki koktajlu mezoterapiowego lub infekcjami skórnymi. Po zabiegu mogą wystąpić drobne podrażnienia, zaczerwienienia lub siniaki w miejscu nakłuć, które znikają po kilku dniach.