Blefaroplastyka powiek – sposób na dłuższą młodość


blefaroplastyka powiek

W dzisiejszych czasach utrzymanie młodego wyglądu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Każdy, kto chce cieszyć się młodością ma bowiem dostęp do licznych rozwiązań z dziedziny medycyny estetycznej. Wśród tych, które obecnie cieszą się największym zainteresowaniem, jest blefaroplastyka powiek.  

 Czym jest blefaroplastyka powiek?

Blefaroplastyka powiek to nic innego jak korekta powiek, która poprawia ogólny wygląd twarzy. Z wiekiem skóra na powiekach staje się coraz to bardziej wiotka i zaczyna opadać. Powoduje to tworzenie nieestetycznych worów i fałdek, które dodatkowo mogą ograniczać pole widzenia. Zmiany w obrębie powiek wpływają na wygląd całej twarzy, zmieniając jej rysy. Dlatego też pragnąc pozbyć się tych pierwszych oznak starzenia warto jest rozważyć taki zabieg jak plastyka powiek. Wymaga to ingerencji chirurgicznej, która umożliwia wycięcie nadmiaru wiotkiej skóry. Choć może się to wydawać drastycznym krokiem, ogromnym plusem tego rozwiązania jest to, że operacja powiek trwa zaledwie godzinę. Na dodatek nie wymaga długiej rekonwalescencji. Jest to bardzo bezpieczny zabieg, który ma niewielkie ryzyko powikłań.

blefaroplastyka powiek

Wskazania do zabiegu blefaroplastyki powiek

Blefaroplastyka powiek jest zabiegiem, z którego może skorzystać każdy, kto pragnie odświeżyć swoją twarz. Jest to idealny sposób na to, aby dodać sobie pewności siebie i odzyskać zadowolenie ze swojego wyglądu. Jednakże plastyka powiek to nie tylko zabieg estetyczny. W wielu przypadkach, zwiotczenie skóry i mięśni dookoła oczu jest tak zaawansowane, że ogranicza pole widzenia. Jest to zauważalne na co dzień, gdyż może mocno utrudniać normalne funkcjonowanie. Dla takich osób blefaroplastyka jest jedną z nielicznych metod na to, aby odzyskać możliwość normalnego widzenia. Dlatego też jeżeli ktoś zmaga się z worami pod oczami lub opadającymi powiekami to na pewno powinien rozważyć skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej.