Blat postforming


blat postforming

Blat postforming to rodzaj blatu roboczego wykonanego z płyty wiórowej lub MDF (Medium Density Fibreboard), pokrytej laminatem HPL (High Pressure Laminate).

Proces produkcji

Proces produkcji blatu postformingowego składa się z kilku etapów:

  1. Przygotowanie płyty: Pierwszym etapem jest przygotowanie płyty wiórowej lub MDF, która będzie podstawą blatu. Płyty te są cięte na odpowiednie wymiary, a następnie szlifowane, aby uzyskać gładką powierzchnię.
  2. Naklejenie laminatu HPL: Następnie na płyty wiórowe lub MDF nakładany jest laminat HPL (High Pressure Laminate), który jest trwałym i odpornym na wilgoć oraz zarysowania materiałem. Laminat HPL jest nakładany za pomocą kleju termotopliwego.
  3. Formowanie krawędzi: Kolejnym etapem jest formowanie krawędzi blatu. W tym procesie krawędzie blatu są ogrzewane, a następnie gięte pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu uzyskuje się charakterystyczne zaokrąglenie krawędzi.
  4. Obróbka powierzchni: Po zagięciu krawędzi blatu, powierzchnia blatu jest szlifowana i polerowana, aby uzyskać gładką i jednolitą powierzchnię.
blat postforming
https://renggli.pl/pl/oferta/blaty-laboratoryjne/laminat-postforming/

Zastosowanie blatu postformingowego

Blaty postformingowe są bardzo popularne i szeroko stosowane w różnego rodzaju pomieszczeniach, w tym przede wszystkim w kuchniach, łazienkach, biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. W kuchniach, blaty znajdują zastosowanie jako powierzchnie robocze, np. do przygotowywania posiłków, czy jako blaty kuchenne. Ich zaletami są łatwość czyszczenia, odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie wilgoci i temperatury.

W łazienkach blaty postformingowe są często wykorzystywane jako blaty umywalkowe lub powierzchnie robocze do przechowywania kosmetyków, akcesoriów łazienkowych, czy ręczników. Ich czyszczenie jest łatwe, a struktura odporna na wszelką wilgoć.