Poduszka ortopedyczna do siedzenia – jak używać i jaką wybrać?


poduszka rehabilitacyjna

Poduszki ortopedyczne, to siedziska specjalnie zaprojektowane, aby zapobiec bólom pleców i pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Przeznaczone są one dla osób spędzających dużo czasu przed komputerem, lub prowadzących siedzący tryb życia. Istnieją także poduszki ortopedyczne przeznaczone dla kierowców.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Ze względu na zastosowanie i materiał wyróżnia się różne rodzaje poduszek:

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Jeżeli chodzi o wybór poduszki ortopedycznej do siedzenia, istnieje kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę gdzie ta poduszka będzie używana. Czy jest to fotel biurowy, krzesło samochodowe czy krzesło do jadalni? Każdy z tych rodzajów siedzenia ma inne wymagania i odpowiednie poduszki mogą różnić się rozmiarem i kształtem. Znajdź poduszkę ortopedyczną dopasowaną do siebie na megamedic.pl

Kolejną ważną rzeczą jest materiał, z jakiego jest wykonana poduszka. Ważne jest, aby był on przewiewny i odprowadzał wilgoć, aby zapobiec przegrzaniu i nieprzyjemnemu zapachowi.

Niektóre poduszki ortopedyczne do siedzenia mają również specjalne funkcje, takie jak wymienna wkładka, która pozwala na dostosowanie twardości do indywidualnych potrzeb, lub specjalne wyprofilowanie, które pomaga utrzymać prawidłową pozycję ciała.