Maski do włosów – co to takiego i kiedy warto je zastosować?


maska na włosy

Maska do włosów to produkt coraz częściej stosowany w codziennej pielęgnacji. Zdecydowanie warto po niego sięgnąć. Jakie są rodzaje masek do włosów? Jak wybrać odpowiedni produkt? W jakich przypadkach warto sięgnąć po maskę do włosów?

Maska do włosów – co to takiego?

Maska do włosów to produkt do pielęgnacji, dzięki któremu włosy oraz mieszki stają się odżywione i nawilżone. Używanie produktów tego typu sprawia, że włosy otrzymują odpowiednie składniki odżywcze, dzięki którym stają się miękkie i delikatne w dotyku. 

maska do włosów kokosowa

Maska na włosy – rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje produktów. Maska na włosy może być stosowana do praktycznie każdego rodzaju włosów. Trzeba jednak odpowiednio ją dobrać. W zależności od tego jaką maskę się wybierze może ona wzmocnić włosy, zregenerować je, czy nawilżyć w przypadku przesuszenia. Maski do włosów można stosować na włosy suche i zniszczone. W takim przypadku włosy wymagają odpowiedniego nawilżenia, dlatego też najlepsza będzie maska nawilżająca do włosów. W przypadku włosów cienkich najlepsza będzie maska, która je wzmocni, nada połysk, a także zapewni odpowiednią teksturę włosów oraz ich objętość. Innym rodzajem są włosy kręcone. Osobom, które mają tego typu włosy poleca się maski nawilżające. Włosy kręcone zazwyczaj często się puszczą, a także ciężko je ułożyć, dlatego też nawilżająca maska doda im miękkości i sprężystości. Są jeszcze włosy łamliwe, na które najlepiej zastosować maskę, która ma w składzie białko. Można również użyć maski z odpowiednio dobranymi olejkami, jeśli ma się problem ze swędzącą skórą głowy. 

Maska do włosów – na jakie składniki warto zwrócić uwagę?

Dobrze dobrana maska do włosów posiada odpowiednie najlepiej naturalne składniki. Pierwszym z nich jest białko grochu, które wpływa na wzmocnienie włosów, a także nadanie im blasku. Drugim ważnym składnikiem są kwasy tłuszczowe omega-3, które zmniejszają łamliwość włosów, a także zapobiegają ich nadmiernemu wypadaniu. Kolejny składnik to ceramidy. Wzmacniają one łodygi włosa, a także je chronią. Dobrymi składnikami są także olejki: migdałowy, arganowy, kokosowy oraz z awokado. Pierwszy z nich jest podstawowym olejkiem w pielęgnacji włosów, ma również właściwości przeciwzapalne. Olejek arganowy często jest stosowany w przypadku problemów z włosami suchymi, a także, aby zmniejszyć uszkodzenie włosa. Olejek z awokado jest dobrym źródłem tłuszczów zarówno jednonienasyconych, jak również wielonienasyconych. Ostatni z olejów – kokosowy posiada w swoim składzie proteiny, dzięki którym włosy stają się nawilżone, a także ulegają wzmocnieniu. Olej kokosowy ma także właściwości przeciwzapalne.