Jak działają tabletki nasenne?


Okresy intensywnej pracy fizycznej oraz umysłowej, silnego stresu powodują wyczerpanie oraz niedobory mikroelementów w organizmie. Mogą wywoływać problemy z zasypianiem i spokojnym snem. Aby złagodzić dyskomfort, można sięgnąć po leki nasenne bez recepty. Preparaty ziołowe, lekarstwa, środki homeopatyczne wspomagają organizm w stanach nadmiernej nadpobudliwości, stresu, przemęczenia i problemów z zasypianiem.

Kiedy wybrać po ziołowe tabletki na sen?

Dzięki lekom nasennym bez recepty można szybciej usnąć, poprawić jakość snu i ograniczyć problemy związane z regeneracją senną. Tabletki nasenne rekomendowane są także dla osób:

Z tabletkami nasennymi można komfortowo zasnąć, wchodząc także w głęboką fazę snu. Co więcej, naturalne składniki preparatów sprawiają, że suplementacja jest bezpieczna dla zdrowia i pozwala obudzić się rano z uczuciem rześkości.

Jakie leki i suplementy na sen wybrać?

Oprócz tabletek nasennych dostępne są także preparaty w formie kapsułek, kropli, syropów czy ziołowych naparów. Najpopularniejszym składnikiem czynnym, który stosowany jest w tego rodzaju preparatach, jest melatonina i melisa. Pierwsza bierze udział w koordynacji pracy zegara biologicznego oraz rytmu dobowego. Natomiast druga działa uspokajająco w okresie napięcia nerwowego. Niektóre preparaty łączą obie substancje zapewniając kompleksowe działanie nasenne i uspokajające.

Leki nasenne bez recepty dostępne na stronie https://www.aptekagalen.pl/spokojny-sen