Nie tylko środki farmakologiczne – wyposażenie do apteczek


wyposażenie do apteczek medycznych

Apteczka to ważna część domu lub podróży. Co powinno się w niej znaleźć?

Wyposażenie do apteczek medycznych – czy warto wybrać gotową apteczkę?

Kompletowanie produktów do apteczki dla wielu osób bywa uciążliwe. W końcu trzeba dobrze przemyśleć to, jakie środki przydadzą się najbardziej, a następnie je kupić w sklepratownik24. Spora grupa – chcąc zaoszczędzić czas – decyduje się na nabycie apteczki z wyposażeniem. Pomysł wydaje się bardzo praktyczny i wygodny, jednak należy pamiętać o tym, że może się nie sprawdzić w każdym przypadku. Nawet tzw. gotowce warto rozszerzyć o dodatkowe produkty, by mieć pewność, że w razie nagłej sytuacji niczego nie będzie brakować.

wyposażenie do apteczek medycznych

Co umieścić w apteczce domowej? Wyposażenie do apteczek pierwszej pomocy

W apteczce domowej warto mieć przede wszystkim środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciw objawom alergii. Nie powinno w niej zabraknąć także tabletek na wzdęcia, biegunki i innego rodzaju problemy ze strony układu trawiennego. Przydadzą się również różnego rodzaju maści – między innymi na stłuczenia, uczulenia lub oparzenia. Nie należy zapominać o dołączeniu środków dezynfekujących rany – sprawdzi się tutaj między innymi woda utleniona lub octenisept. W domowej apteczce należy mieć również środki opatrunkowe (np. bandaże i kompresy i plastry), a także nożyczki i termometr.

Co ze środków medycznych zabrać w podróż? Wyposażenie do apteczek samochodowych i turystycznych

Wybierając się na wycieczkę warto umieścić w apteczce więcej środków opatrunkowych niż te, które ma się w mieszkaniu. Poza domem jest się narażonym na więcej skaleczeń lub kontuzji – zwłaszcza gdy czeka nas wyprawa w góry lub do lasu. Podobnie jest w przypadku wyposażania apteczek samochodowych. Powinien się w niej znaleźć m.in. koc ratunkowy, opaski elastyczne, chusta trójkątna i rękawice lateksowe.