Dlaczego warto używać płynu do płukania ust?


płyn do płukania jamy ustnej

Nie jest tajemnicą, że codzienna higiena obejmuje używanie szczoteczki, pasty i nici dentystycznej, a także płukanie jamy ustnej wodą po posiłkach. Niewiele osób wie jednak, że środki te mogą nie wystarczyć do zwalczania zarazków – głównej przyczyny chorób zębów i dziąseł. Aby zapewnić kompleksową pielęgnację jamy ustnej, dentyści zalecają włączenie produktu takiego jak płyn do płukania jamy ustnej do codziennej higieny osobistej.

Jakie funkcje pełnią płyny do płukania jamy ustnej?wie

Nowoczesny płyn do płukania ust może pełnić kilka funkcji jednocześnie:

Płyny do płukania ust, do zwalczania bakterii

płyn do płukania jamy ustnej

Dokładne szczotkowanie zębów usuwa tylko część bakterii. Żyją one na powierzchni zębów, języka, policzków i dziąseł, w przestrzeniach pod dziąsłowych i międzyzębowych. Stosowanie płukanek może znacznie ograniczyć liczbę bakterii i tempo ich rozmnażania.

Pomoc w ochronie przed próchnicą zębów

Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej z a-manada.pl nie tylko zabija bakterie – główną przyczynę próchnicy zębów. Pomaga również wzmocnić szkliwo zębów i zmniejszyć produkcję kwasu niszczącego szkliwo.

Zapobieganie powstawaniu kamienia nazębnego u dorosłych

Kamień nazębny to stwardniała płytka nazębna. Składa się z wielu drobnoustrojów i ich produktów. Jeśli masz już kamień na zębach, możesz się go pozbyć tylko w gabinecie stomatologicznym. Zapobieganie dalszemu powstawaniu płytki nazębnej jest jednak proste: regularne stosowanie płynów do płukania zębów może znacznie zmniejszyć ryzyko jej powstawania, ponieważ pomagają one zahamować rozwój bakterii i ułatwiają mechaniczne usuwanie resztek pokarmu, które stanowią dogodne podłoże dla patogenów.