Co to są nasiona feminizowane?


nasiona feminizowane

Dawniej uprawa konopi indyjskich była czystą loterią. Mogliśmy trafić na osobniki żeńskie lub męskie. Aktualnie sytuacja się zmieniła, a growerzy korzystają głównie z nasion feminizowanych. Bardzo łatwo są one dostępne, a producenci oferują wysoką jakość. Czym cechują się takie nasiona? Skąd wynika ich popularność? Co znajdziemy na rynku? O czym warto wiedzieć?

Nasiona feminizowane

nasiona feminizowane

Z pewnością osoby, które nie znają się na konopiach, zastanawiają się, po co feminizuje się nasiona. Odpowiedź jest łatwa – dzięki wyeliminowaniu męskich chromosomów zyskujemy pewność uzyskania sporych pąków i powodzenia uprawy. Nasiona feminizowane to takie, z jakich wyrastają jedynie żeńskie osobniki. 

Istotne jest to, że marihuana jest rozdzielnopłciową rośliną. Mechanizm ten pozwolił przetrwać konopiom przez wiele lat i rozmnażać się w każdych warunkach. Okazuje się, że warunki środowiskowe wpływały na zmianę płci. Żeńskie osobniki zaczęły wytwarzać pyłek i zapładniać własne słupki. To pozwoli na przetrwanie i wytworzenie roślin, jakie następnie wygenerują nowe rośliny. 

Ciekawe rozwiązanie

Growerzy chętnie sięgają po nasiona feminizowane z panpestka.pl, jakie można uprawiać outdoor lub indoor. Jest to zależne od naszych możliwości i oczekiwań danej odmiany. Pamiętajmy o tym, że w Polsce nie ma możliwości uprawy nasion konopi indyjskich. W krajach, gdzie jest to legalne, odbiorcy stawiają na renomowanych producentów nasion.