Rodzaje baniek lekarskich


Bańki szklane, nieduże naczynka, które mają płaskie brzegi dno. W medycynie niekonwencjonalnej znane są od stuleci. Te tradycyjne działały za pomocą ognia, natomiast ostatnio dużą popularnością cieszą się bańki bezogniowe. Bańki te są dostępne na rynku przeważnie w kompletach po osiem sztuk wraz z pompką ergonomiczną. Kuracja nimi jest w niektórych przypadkach skuteczniejsza od leczenia farmakologicznego. Metoda ta jest skuteczna między innymi dlatego, że uaktywnia nasz układ odpornościowy. Daje dobre rezultaty, zwłaszcza w schorzeniach wirusowych.

Jak wyglądają bańki lekarskie?

banki lekarskieSą to okrągłe, niewielkie naczynia, które mają zaokrąglone dna i płaskie brzegi. Początkowo dostępne były jedynie bańki szklane, do stawiania przy pomocy ognia. Gorące powietrze wytwarzało podciśnienie, które uaktywniało organizm do walki z chorobą. Stawianie tego typu baniek możliwe było jedynie przez osoby do tego przeszkolone, bo ogień mógł wywołać niepożądane skutki uboczne.
Bańki bezogniowe dzielą się na szklane z zaworem i pompką i silikonowe, albo gumowe z zaworem i pompką. Natomiast chińskie bańki bez użycia ognia są wykonane z gumy i nie posiadają zaworów. W tego typu bańkach powstaje podciśnienie poprzez naciśnięcie bańki, którą przykłada się do skóry.

W sklepie Oreto istnieje możliwość zakupu przez internet, posiadają tanie bańki bezogniowe a wysyłka jest ekspresowa.

Dla kogo przeznaczone są bańki?

Kuracja za pomocą baniek przeznaczona jest dla każdego, kto ma infekcję górnych dróg oddechowych, do przewlekłych chorób dróg oddechowych, dla osób, które mają osłabiony organizm, uraz tkanki miękkiej, dolegliwości bólowe, a także zapalenie reumatoidalne stawów.