Jaka herbata na ból brzucha przyniesie ulgę?


herbata na ból brzucha

Herbata na ból brzucha powinna znajdować się w każdym domu. Bóle brzucha zdarzają się bowiem zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Powszechne są zarówno dolegliwości żołądkowe, jak i menstruacyjne. Na szczęście, dzięki starannie dobranym ziołom, możliwe staje się pokonanie lub przynajmniej zmniejszenie dokuczliwych dolegliwości bólowych.

Rumianek pomoże na ból menstruacyjny

Jednym z ziół, z którego może zostać przygotowana skuteczna herbata na ból brzucha (znajdziesz tutaj) jest ziele rumianku lekarskiego. Powinny zaprzyjaźnić się z nim w szczególności przedstawicielki płci pięknej w wieku rozrodczym. Bolesne miesiączki stanowią bowiem jedno ze wskazań do kuracji zielem rumianku. Wykazuje on działanie:

Dzięki wszechstronnym właściwościom rumianek może pomóc w złagodzeniu bolesnych miesiączek. Pomoże także złagodzić uciążliwe rozdrażnienie, które dokucza wielu kobietom podczas miesiączki.

Mięta złagodzi bolesne skurcze żołądka

Wśród ziół, które warto mieć w domu, należy wyróżnić także miętę. Najlepiej sprawdzą się mięta zielona oraz mięta pieprzowa. Warto zaznaczyć, że zioła te charakteryzują się silnym działaniem rozkurczowym. Dzięki temu możliwe staje się łagodzenie uciążliwych dolegliwości, takich jak bóle żołądka czy jelit. Ponadto, mięta wspomaga produkcję soku żołądkowego Poleca się ją więc po spożyciu ciężkostrawnego posiłku, aby uniknąć przykrych dolegliwości trawiennych. Ulgę powinno przynieść zarówno okazjonalne picie mięty, jak i systematyczne sięganie po nią.