Nasiona marihuany feminizowane – czym się wyrożniają?


feminizowane nasiona

Nasiona feminizowane to specjalnie wyhodowany typ nasion konopi, który został zmodyfikowany w celu usunięcia męskiego chromosomu (chromosomu Y). Pozwala to na uzyskanie wyłącznie żeńskich roślin, które są typem, jakiego szuka większość domowych hodowców. Rośliny żeńskie produkują więcej THC i CBD w porównaniu z ich męskimi odpowiednikami, co daje mocniejszy i wyższej jakości bud. Jeśli jednak chcecie produkować nasiona, rośliny feminizowane nie będą w stanie przetrwać bez zapylenia ich przez rośliny męskie.

Nasiona feminizowane, a fotoperiod

Podczas gdy  feminizowane nasiona gwarantują produkcję roślin żeńskich, istnieje osobny termin znany jako „fotoperiod”, który często jest wliczany do opisu „feminizowane”. Fotoperiod oznacza po prostu rośliny marihuany, które kwitną zgodnie z cyklem światła, a nie wiekiem. Jest to przeciwieństwo do odmian „automatycznie kwitnących”. Jeśli więc słyszysz, że ktoś mówi o nasionach feminizowanych, prawdopodobnie automatycznie uwzględnia w tym opisie również fotoperiod. Od tej pory, nasz opis nasion feminizowanych będzie zawierał również oznaczenie fotoperiodu.

Łatwe w uprawie

Feminizowane nasiona marihuany, niezależnie od tego, które wybierzesz, są zazwyczaj łatwe w uprawie, dają wysokiej jakości topy i mogą być uprawiane w pomieszczeniach lub na zewnątrz, co czyni je idealnymi dla początkujących hodowców i bardziej doświadczonych.

Feminizowane nasiona premium są produkowane przy użyciu nowych, ekscytujących technik feminizacji i innowacyjnych, wieloetapowych programów hodowlanych. Rezultatem są niezwykle wysokiej jakości feminizowane nasiona marihuany, które są spójne, wydajne i w 100% stabilne.

 Feminizowane nasiona marihuany 

Feminizowane nasiona marihuany są przeznaczone do produkcji wyłącznie roślin żeńskich. To właśnie te feminizowane nasiona marihuany produkują piękne, żywiczne, pokryte trichomem topys, których pragniemy. Dlatego też większość nowoczesnych hodowców marihuany zaczyna teraz od feminizowanych nasion marihuany, 100% żeńskiej genetyki, która gwarantuje produkcję tylko żeńskich roślin.