Elektrostymulacja- sposób na mięśnie


elektrostymulator-miesni4

W dzisiejszych czasach większość z nas nie ma czasu na korzystanie z gabinetów, które oferują masaże. Jesteśmy zapracowani, zmęczeni i obolali. Coraz więcej ludzi boryka się z problemem dokuczliwych skurczy, napiętego karku lub porażeniem kończyn. Z pomocą przychodzi tu elektrostymulacja.

Elektrostymulator mięśni

Elektrostymulację stosuje się przeważnie w fizykoterapii, przy uszkodzonych mięśniach, porażeniach i niedowładach typu wiotkiego. Jednak znalazła ona także zastosowanie w kosmetologii. Coraz więcej pań sięga po to urządzenie w celu zwiększenia napięcia mięśni brzucha, rozbicia cellulitu, poprawienia sylwetki, dotlenienia skóry, przyśpieszenia produkcji kolagenu i elastyny. Jest także stosowana w przypadku różnych bóli kręgosłupa.

Jak działa?

Specjalne urządzenie, posiadające w swym zestawie mechanizm główny i dołączone do niego elektrody, działa na zasadzie wyprowadzania impulsów za pomocą prądu o niskiej częstotliwości. Elektrody umieszcza się w ważnych punktach na ciele, po czym włącza się odpowiednio dobrany program, mający na celu wypuszczenie impulsów o różnej częstotliwości.

Elektrostymulacja to wspaniała metoda na problemy bólowe. Z jej pomocą możemy wspomóc organizm do regeneracji mięśni, zminimalizować różnego rodzaju blokady i porażenia mięśniowe. Elektrostymulacja daje najlepsze efekty, kiedy jest przeprowadzana codziennie lub co dwa dni, w tak zwanych seriach zabiegów. Jeśli nie możemy udać się do gabinetu, wykonującego takie stymulacje mięśni, istnieje możliwość zakupu urządzenia. Wtedy możemy przeprowadzać stymulację mięśni w zaciszu domowym. Bogaty wybór elektrostymulatorów mięśni znajdziesz na stronie: https://www.orteo.pl/elektrostymulatory.