Funkcje i rodzaje materaców do rehabilitacji


materac do rehabilitacji

Artykuły i wyroby rehabilitacyjne ułatwiają nie tylko codzienne funkcjonowanie osobom chorym, ale również tym, które dbają o swoją sprawność fizyczną, dobrą kondycję i ogólne samopoczucie. Z tego powodu też decydują się na zakup pomocy, jaką jest materac rehabilitacyjny.

Materac do ćwiczeń

Specjalistyczne materace dedykowane dla osób, które lubią aktywność. Wykonane są ze specjalnych wkładów, które amortyzują wykonywane ruchy i są odpowiednio sprężyste. Mają również pokrowiec, który łatwo się czyści i dezynfekuje. Materac rehabilitacyjny ułatwia wykonywanie ćwiczeń i jest łatwy w przechowywaniu. Ma specjalne zgięcia, które pozwalają go złożyć na trzy części, co dodatkowo minimalizuje przestrzeń do przechowywania. Chętnie jest zakupywany indywidualnie do domu, przez gabinety i przychodnie rehabilitacyjne, szkoły i szpitale. 

materac rehablitacja

Materace dla osób długotrwale leżących

Niektóre choroby i urazy wymuszają na chorych, pozostanie w łóżku przez dłuższy czas. Sprzyja to nie tylko pojawieniu się problemów z układem oddechowym i układem krążenia, ale również powstawaniu odleżyn. Odleżyny to rany i otarcia pojawiające się na skórze wskutek długotrwałego ucisku ciała w trakcie leżenia, w miejscach takich jak:

W ramach profilaktyki stosuje się u takich pacjentów materac rehabilitacyjny, zwany inaczej przeciwodleżynowym. Są różne rodzaje tego produktu. Jedne wypełnione są powietrzem w odpowiednich komorach, inne mają wewnątrz specjalną piankę. Każdy rodzaj materaca spełnia funkcję profilaktyki i wspomagania leczenia odleżyn.