Czym jest waporyzacja?


waportyzator

Coraz częściej można usłyszeć o prozdrowotnym działaniu suszu, jak i olejków CBD, jednak nie wszyscy jeszcze wiedzą, jak można je stosować, aby uzyskać najlepsze efekty. Jednym z ciekawszych, a jednocześnie efektywnych sposobów, jest waporyzacja. Mylnie określana często paleniem suszu, jest ona dużo bezpieczniejsza dla naszego zdrowia. Dlaczego tak się dzieje i jak dokonać waporyzacji? 

Waporyzacja a palenie – jakie są różnice?

Palenie ciągnie za sobą wiele negatywnych konotacji, a wszystko to przez tytoń i wydzielane z nim bardzo szkodliwe dla zdrowia substancje. Gdyby susz CBD palić, tych substancji byłoby równie wiele we wdychanym powietrzu. Właśnie dlatego powstała waporyzacja, która różni się diametralnie od palenia. 

W trakcie waporyzacji stosowany jest strumień gorącego powietrza, który wydobywa drogocenne substancje z suszu, jednocześnie nie spalając go. Sprawia to, że do płuc dostają się tylko pożyteczne substancje. Wszystko to można dokonać za pomocą urządzenia zwanego waporyzatorem.

Waporyzator – jak działa i jakie są jego rodzaje?

waportyzator

Jak zostało wspomniane, waporyzator będzie podgrzewał susz, jednocześnie go nie spalając. Po procesie nie zostanie popiół, a jedynie odbarwiony, pozbawiony aromatu i prozdrowotnych substancji susz. 

Najczęściej można spotkać się z dwoma rodzajami waporyzatorów – są to: