Zioła lecznicze dla kobiet w ciąży


zioła lecznicze

Powszechnie wiadomo, że podczas ciąży należy dbać o prawidłowo zbilansowaną dietę, ponieważ organizm kobiety jest narażony na powstawanie niedoborów. Zioła lecznicze są od setek lat używane do wspomagania zwalczania dolegliwości, które występują podczas okresu prenatalnego. Kategorycznie należy mieć na uwadze, że nie wszystkie zioła są odpowiednie dla kobiet w ciąży.

Nie wszystkie zioła lecznicze wpływają pozytywnie na płód

Nie ma nic złego w korzystaniu z ziół leczniczych przez kobiety w stanie błogosławionym. Jednak przed wybraniem odpowiednich ziół, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę. Z pozoru nieszkodliwe zioła stosowane na bóle głowy lub brzucha, mogą okazać się szkodliwe dla przebiegu ciąży. W ofercie sklepów zielarskich znajduje się wiele naturalnych zamienników powszechnie stosowanych leków i suplementów.

Które zioła lecznicze może zażywać kobieta w ciąży ?

Wyciąg z dziurawca wpływa na produkcję żółci i wzmacnia pracę wątroby. W czasie ciąży należy zachować umiar w piciu naparów z dziurawca, ponieważ związki w nich zawarte uwrażliwiają skórę. Na problemy gastryczne i wzdęcia doskonale nadają się mieszanki ziół leczniczych, które są skomponowane na bazie kopru włoskiego, imbiru i mięty pieprzowej. W celu przyśpieszenia zewnętrznych ran związanych z cesarskim cięciem pomoże ekstrakt z kory dębu, ponieważ cechuje się właściwościami sciągającymi i przeciwzapalnymi. Kobiety w ciąży często zmagają się z chorobami pęcherza, dlatego korzystają z ziół moczopędnych oraz mniszka lekarskiego, który działa na detoksykacje organizmu.