Medispirant – w jaki sposób działa i kiedy przerwać używanie?


Problemy z nadmiernym poceniem się posiada więcej osób, niż się do tego przyznaje. W szczególności problem wzmaga się podczas okresu letniego. Nie na każdego również działają zwykłe antyperspiranty, dlatego dla tych osób, zaleca się zainteresowanie tematem silniejszych preparatów przeciw poceniu. Do takich środków należy Medispirant.

Jak działa?

Ponieważ Medispirant to po prostu silniejszy bloker potu, jego skład i działanie nie różni się zanadto. Jedyną różnicę stanowi stężenie chlorku aluminium, czyli tak zwanego chlorku glinu. Działanie Medispirantu polega na tym, że w momencie zetknięcia się chlorku aluminium z wydzielanym przez gruczoły potowe potem, zachodzi reakcja chemiczna w skutek, której tworzy się warstwa żelu. Ten żel ma za zadanie wchodzić w gruczoły potowe i blokować wydzielany przez nie pot. Zapach Medispirantu jest neutralny.

Możliwe skutki uboczne

Oczywistym jest, iż w przypadku stosowania każdego preparatu, należy wcześniej zapoznać się z jego ulotką. W ulotce Medispirantu znaleźć można listę skutków, przy których występowaniu, należy przerwać stosowanie preparatu. Są to:

– podrażnienie skóry
– pieczenie
– występowanie świądu
– rumienienie się skóry

Często zdarza się także, że stężenie chlorku aluminium w preparacie jest zbyt wysokie dla danej skóry, bądź zbyt niskie. W przypadku, gdy będzie ono wyższe, niż powinno, może prowadzić to do uciążliwego przesuszania się skóry, dlatego podczas stosowania, zaleca się korzystanie z kremów nawilżających. Jeśli jednak preparat będzie zbyt słaby – po prostu nie będzie odpowiednio działał.