Po jakie zioła na PMS warto sięgnąć?


zioła pms

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego to bardzo powszechny problem, który jest wyjątkowo uciążliwy dla przedstawicielek płci pięknej. Na szczęście, możliwa jest skuteczna walka z szeregiem tych przykrych dolegliwości. Jak się okazuje, z pomocą mogą przyjść zioła. Trzeba jednak wiedzieć, po jakiego rodzaju gatunki sięgnąć. Na szczęście, możliwości do wykorzystania jest całkiem sporo. 

Melisa i rumianek na uspokojenie

zioła pms

Dobre i skuteczne zioła na PMS to na pewno melisa oraz rumianek. Zioła te charakteryzują się właściwościami uspokajającymi. Dzięki temu łagodzą przykre napięcie nerwowe towarzyszące kobietom cierpiącym na zespół napięcia przedmiesiączkowego. Zarówno melisa, jak i rumianek poprawiają także nastrój. Dzięki temu, przedstawicielki płci pięknej nie cierpią przed okresem na depresyjny nastrój. Nie sposób nie zauważyć, że rumianek lekarski charakteryzuje się także działaniem przeciwzapalnym i rozkurczowym, co również jest istotne w kontekście walki z PMS.

Chmiel oraz dziurawiec także mogą pomóc

Przedstawicielkom płci pięknej, które bardzo uskarżają się na depresyjny nastrój przed miesiączką poleca się dziurawiec. Jest to ziele, które charakteryzuje się dość silnymi właściwościami antydepresyjnymi. W zauważalny sposób więc ziele to poprawia nastrój. Ponadto, dzięki zielu dziurawca można pozbyć się uciążliwego bólu brzucha. Dość dobrym rozwiązaniem będzie także kupno ziela chmielu. Działa ono rozkurczowo, eliminując przykre uczucie dyskomfortu w podbrzuszu. Aby zioła przyniosły upragniony skutek, muszą być pite regularnie.