Tabletki na potencję bez recepty – jak stosować je bezpiecznie?


Zaburzenia erekcji to problem dotykający coraz młodszych mężczyzn i z pewnością nie należy go lekceważyć. Wiele tabletek na potencję jest dostępnych bez recepty – warto stosować się do zaleceń producenta, by ich stosowanie było bezpieczne. Dzięki temu można pozbyć się problemów z erekcją, przywrócić sprawność seksualną i podnieść własną samoocenę.

Bezpieczne stosowanie środków na erekcję

Bez względu na to, jakie tabletki na potencję są stosowane przez panów, należy stosować się do zaleceń zawartych w ulotce – dotyczy to w szczególności dawkowania. Nie powinno się przyjmować większej jednorazowej i dobowej dawki niż jest to zalecane. Nie zwiększy to bowiem skuteczności działania leków, natomiast może zwiększać ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Dotyczy to w szczególności leków, które zawierają sildenafil – tę samą substancję czynną, którą można znaleźć w Viagrze. Leków na erekcję nie powinno się przyjmować każdego dnia, chyba że są to bezpieczne środki opierające swoje działanie na wyciągach roślinnych.

Interakcje z innymi lekami i alkoholem

Preparaty na erekcję mogą wchodzić w interakcję z innymi lekami np. należącymi do grupy azotanów czy innymi preparatami na potencję. Warto podkreślić, że wiele środków na erekcję wchodzi w interakcje z alkoholem – należy ograniczyć jego spożywanie podczas przyjmowania tabletek na potencję. Alkohol może bowiem zmniejszać wchłanialność sildenafilu i innych substancji z grupy PDE 5, przez co zażycie leku na erekcję może nie zapewnić pożądanego rezultatu.