Jak wybrać odpowiednie dygestorium laboratoryjne?


dygestorium laboratoryjne

Wybór odpowiedniego dygestorium laboratoryjnego ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa przed niebezpiecznymi chemikaliami i oparami w laboratorium. Proces poszukiwania i zakupu odpowiedniego okapu laboratoryjnego może wydawać się przytłaczający. Jesteśmy tutaj, aby pomóc. 

Poniżej znajdują się ważne pytania i uwagi, które pomogą Ci wybrać odpowiedni okap do Twojego laboratorium. Zadzwoń do nas, aby porozmawiać z jednym z naszych specjalistów ds. Produktów, wyślij wiadomość e-mail. Nasza firma produkuje i magazynuje wyciągi na terenie Polski oraz dystrybuuje wiodące w branży modele okapów laboratoryjnych.

Zastosowanie okapu: Jakie prace wykonujesz wewnątrz okapu?

Przejrzyj swoje metody eksperymentu i listę materiałów.

Działanie 1

Wskaż, jakich chemikaliów lub rozpuszczalników będziesz używać oraz ich stężenie. Zwróć uwagę, czy będziesz używać chemikaliów oddzielnie, jednocześnie, czy też razem w mieszaninie. Specyficzne chemikalia, takie jak kwas fluorowodorowy i kwas nadchlorowy, mogą wymagać specjalnej filtracji.

Działanie 2

dygestorium laboratoryjne

Określić szybkość parowania chemikaliów. Szybkość parowania jest najważniejsza, ponieważ rozpuszczalniki chemiczne parują z różną szybkością i, jeśli nie zostaną uwzględnione, mogą przytłoczyć okap, parując z szybkością zbyt szybką, aby okap mógł przewietrzyć. Doprowadzi to do niezorganizowanych emisji, które mogą migrować do laboratorium. Dygestorium laboratoryjne (takie, jak tutaj) wentyluje odpowiednie rozpuszczalniki chemiczne.