Problemy alergików


leki na alergie

Katar sienny? Łzawiące i swędzące oczy? Gorsze samopoczucie? To popularne objawy alergii, które znacząco obniżają komfort codziennego życia. W ich zwalczaniu pomocne są leki na alergie. Dostępne są nie tylko tabletki na alergię bez recepty, ale również krople, syropy, aerozole czy musujące wapno.

Tabletki na alergię bez recepty

Najpopularniejsze leki na alergię bez recepty to niewątpliwe tabletki. Odpowiadają za hamowanie substancji drażniących błonę śluzową i spojówki, osłabianie działania alergenów na układ pokarmowy i oddechowy oraz łagodzenie objawów uczulenia. Zwykle preparaty nie wywołują skutków ubocznych takich jak uczucie zmęczenia, senność czy rozkojarzenie. Tego typu preparaty medyczne stosowane są nie tylko dla zwalczania objawów alergii, ale również profilaktycznie w okresie zwiększonego występowania alergenów. Ponadto lek działa nie tylko objawowo, ale chroni również organizm przed potencjalnymi następstwami alergii lub powikłaniami.

leki na alergie

Kiedy sięgać po leki na alergie?

Alergicy doskonale zdają sobie sprawę z pogorszenia swojego samopoczucia na skutek działania alergenów. Zwykle pojawiają się wtedy typowe objawy alergiczne takie jak: łzawienie oczu, katar alergiczny czy ogólne obniżenie nastroju. Wszystkie symptomy spowodowane są ekspozycją na czynniki drażniące. Stosowanie tabletek na alergię bez recepty pomaga zniwelować aktywność alergenów i przywrócić komfort życia. Jeśli zażywanie leków bez recepty, nie przynosi oczekiwanej ulgi, konieczna jest wizyta u lekarza, który na podstawie badań i wywiadu z pacjentem podejmie decyzję o dalszym leczeniu. W niektórych przypadkach potrzebne jest leczenie farmakologiczne, a nawet specjalne procedury medyczne dostosowane do konkretnego przypadku chorobowego.