Chwila dla siebie na macie do akupresury


Aby zrobić coś dla siebie i swojego ciała, warto spróbować maty do akupresury.
Nie potrzeba wychodzić z domu. Potrzebna jest tylko mata, trochę miejsca i czasu. Wystarczy 15 minut aby odczuć pozytywne efekty.

Jak działa mata do akupresury?

Należy się położyć na macie, najlepiej bez ubrania. Przez pierwsze minuty zazwyczaj jest odczuwalny ból, który powodują małe plastikowe igły. Ból jest spowodowany naciskiem, a nie kłuciem. Trzeba go wytrzymać bo relatywnie szybko znika i dopiero wtedy zaczyna działać mata do akupresury (https://www.orteo.pl/przyrzady-do-masazu/mata-do-akupresury-masaz-calego-ciala-i-cwiczenia-relaksacyjne-iso-acupressure-mat) – stymuluje określone punkty w ciele. Punkty akupresurowe są powiązane z licznymi narządami.

Mniej bólu

Osoby cierpiące na przewlekły ból, szczególnie w okolicy pleców i szyi, zdecydowanie powinny wypróbować matę do akupresury.
Przy regularnym korzystaniu, mata daje mnóstwo korzyści, między innymi:

– następuje znaczna redukcja bólu,
– pozytywnie wpływa na krążenie krwi,
– pomaga w walce z migrenami i bezsenności
– rozładowuje napięcie.

Stan relaksu

Leżenie na macie do akupresury wpływa również na przywspółczulny układ nerwowy, który odpowiada za mimowolną kontrolę narządów i krążenie krwi. W efekcie stan odprężenia pojawia się po kilku minutach na macie i utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas po zabiegu.

Brak efektów ubocznych

Korzystanie z maty akupresurowej nie ma żadnych skutków ubocznych. Można jej używać bez wychodzenia z domu.
Jest to z pewnością dobra alternatywa dla tabletek przeciwbólowych,
Maty są dostępne w różnych przedziałach cenowych – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Można je zamówić przez internet albo kupić w sklepie stacjonarnym.