Maść konopna chłodząca – idealna pomoc w przypadku bólu mięśni i stawów


Ból mięśni i stawów jest bardzo powszechny, a jego przyczyny mogą być rozmaite – od prowadzenia siedzącego trybu życia, co wiąże się z małą ilością ruchu, po urazy i chorobę autoimmunologiczną, jaka jest reumatyzm. Z bólami o różnej etiologii doskonale radzi sobie maść konopna, w tym jej chłodzący wariant.

Czym jest konopna maść chłodząca i z czego się składa?

Maść konopna powstaje na bazie oleju z konopi siewnych, które są całkowicie bezpieczne i legalne, gdyż nie posiadają one właściwości psychoaktywnych. Do takiej maści dodany jest też ekstrakt CBD, czyli kannabidiolu, który również występuje w tych roślinach.

Z tych dwóch podstawowych składników składają się zwykłe maści konopne, natomiast wariant chłodzący posiada dodatkowe substancje, w tym eteryczny olejek eukaliptusowy, używany w wielu maściach aptecznych i maści końskiej.

Często dodaje się do konopnej maści chłodzącej też olejki z kamfory i mięty.

Działanie chłodzącej maści konopnej w przypadku bólów mięśni i stawów

Maść chłodząca z konopi działa przeciwzapalnie, za co odpowiadają zarówno olejki eteryczna, jak i kannabidiol. Kannabidiol jest substancja, która posiada liczne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, a zaaplikowany na skórę, przenika przez nią, działając miejscowo, podobnie jak inne rodzaje maści.

Jest przy tym zupełnie naturalny i bezpieczny, dlatego jest tak ceniony przez osoby, które nie mogą używać wielu produktów aptecznych, zawierających sterydy i inne składniki negatywnie oddziałujące na zdrowie.

Dobry produkt

Olejki eteryczne także przenikają przez skórę i działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a do tego pobudzają krążenie krwi, odpowiadając też za przyjemne uczucie chłodu, rozluźnienia i ulgi.

Chłodząca maść konopna sprawdza się nie tylko w przypadku reumatyzmu, ale także w przypadku rozmaitych urazów. Szybko likwiduje ona zakwasy po treningu, a także stosuje się ja po zabiegach operacyjnych, gdyż przynosi ona ulgę i przyspiesza powrót do sprawności.