Na czym dokładnie polega laserowe leczenie żylaków?

Należy mieć świadomość, że laserowe leczenie żylaków ma zdecydowanie większą liczbę korzyści dla pacjenta niż mogłoby się wydawać. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów przez pacjentów należy zaliczyć brak jakiejkolwiek hospitalizacji po operacji. W ten sposób dana osoba może stosunkowo szybko wrócić do domu.

Jakie jeszcze zalety ma laserowe leczenie żylaków?

Warto również wiedzieć, że pacjent w trakcie zabiegu nie jest poddawany znieczuleniu ogólnemu czy przewodowemu. Zalecane jest bowiem stosowanie znieczulenia miejscowego, które będzie charakteryzowało się ogromnym profilem bezpieczeństwa. Wśród licznych atutów laserowego leczenia żylaków trzeba także wymienić bardzo krótki pobyt w gabinecie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że cały zabieg wraz z wszystkimi istotnymi procedurami trwa od 2 do 3 godzin. Pacjenci cenią sobie również brak jakichkolwiek nacięć czy blizn.

Przeciwwskazania do wykonania laserowego leczenia żylaków

Do przeciwwskazań uniemożliwiających wykonanie laserowego leczenia żylaków należy zaliczyć zaawansowaną miażdżycę tętnic obwodowych. Godny uwagi jest również fakt, że omawianemu zabiegowi nie mogą być poddane także osoby zmagające się z aktywnymi zmianami zakrzepowo-zatorowymi.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przeciwwskazaniem do wykonania laserowego leczenia żylaków będą także zrosty czy zakrzepy, mogące zdecydowanie zwężać światło żyły, która ma być leczona. Zabieg nie jest także rekomendowany paniom w ciąży. Oczywiście leczenia nie może być wykonane w przypadku osób uczulonych na środki wykorzystywane do miejscowego znieczulenia.

Laserowe leczenie żylaków dostępne na https://www.medrex.pl/oferta/laserowe-leczenie-zylakow.html