Zalety i wady blatów z żywicy


Dawniej żywica epoksydowa przede wszystkim była stosowana w przestrzeniach przemysłowych czy magazynowych, jednak obecnie coraz częściej wykorzystywana jest w domach lub mieszkaniach. Ponadto z żywicy tworzone są nie tylko oryginalne posadzki, ale także dekoracje mebli.

Plusy i minusy blatów wykonanych z żywicy


Jeżeli pod uwagę weźmiemy kryterium przeznaczenie, to żywica epoksydowa jest bardzo wszechstronnym tworzywem. Otóż z tego materiału produkowana jest ogromna ilość różnorodnych towarów, takich jak podłogi, inne powierzchnie czy masywne blaty. Najważniejszą zaletą blatów z żywicy epoksydowej jest duża odporność na działanie środków chemicznych oraz uderzenia mechaniczne.

Poza tym ten rodzaj blatów jest dużo bardziej odporny na wilgoć niż blaty granitowe i drewniane. Natomiast główne wady blatów z żywicy to uwalnianie się szkodliwych substancji podczas wysokich temperatur, jak również zachowanie środków ostrożności w trakcie ich eksploatowania. Jeżeli nabywca pokryje gotowe blaty z żywicy lakierem, wtedy uniknie on emitowania szkodliwych substancji.

Połączenie żywicy z drewnem


Żywica jest materiałem, który może być wykorzystywany do drewna. Taki klej epoksydowy posiada dobre parametry izolacyjne, które chronią powierzchnie drewniane przed wilgocią oraz różnicą temperatur. Mianowicie w przemyśle żywice stosuje się do zabezpieczenia blatów roboczych, gdyż doskonale ochrania je przed zadrapaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Najbardziej popularna stała się żywica bezbarwna epoksydowa ze względu na podkreślanie usłojenie drewna. Oczywiście na współczesnym rynku klient znajdzie wiele żywic w różnych kolorach.

Blaty z żywicy – wybierz najlepsze na Renggli.pl