Czym dokładnie jest mieszadło magnetyczne?


Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, praktycznie każde laboratorium powinno być wyposażone w odpowiedni sprzęt. W ten sposób możliwe będzie nie tylko wykonywanie analiz, ale również przeprowadzanie bardzo skomplikowanych eksperymentów. Do podstawowego wyposażenia trzeba zaliczyć przede wszystkim: meble laboratoryjne, chłodziarki i sterylizatory, mieszadło magnetyczne, przyrządy pomiarowe, odczynniki, naczynia i szkło laboratoryjne.

Mieszadło magnetyczne

Mieszadła magnetyczne są zdecydowanie bardziej istotnymi urządzeniami niż mogłoby się wydawać. Produkt służy bowiem do mieszania różnego rodzaju płynów czy roztworów, które znajdują się w naczyniach. Należy zaznaczyć, że zasada działania omawianego mieszadła w największym możliwym uproszczeniu polega na umieszczeniu elementu reagującego w kolbie z roztworem na zmienne pole magnetyczne. Następnie pod wspomnianą kolbę trzeba podstawić mieszadło magnetyczny. Produkt laboratoryjny wytwarza bowiem pole elektromagnetyczne, które wpływa na dipol wprowadzając go jednocześnie w ruch. Dokonywane jest tym samym mieszanie płynu.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje mieszadeł?

Obecnie można wyróżnić dwa rodzaje mieszadeł laboratoryjnych. Można zaopatrzyć się w mieszadła z magnesami statycznymi, a także urządzenia z magnesami stałymi.

Urządzenia mogą być ponadto większe lub mniejsze. Wszystko uzależnione jest od wielkości magnesów. Produkt charakteryzuje się przede wszystkim niewielkim poborem prądu. Mieszanie znajdujących się w naczyniach preparatów jest jednak bardzo skuteczne dzięki bardzo silnym magnesom.

Mieszadło magnetyczne kupisz w tym sklepie