Jakie podstawowe szkło laboratoryjne jest niezbędne w laboratorium?


W każdym profesjonalnym laboratorium chemicznym nie może zabraknąć zlewek, krystalizatorów, bagietek oraz cylindrów miarowych. Podstawowym szkłem laboratoryjnym są także kolby, szkiełka zegarkowe, chłodnice oraz lejki. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą nieco bliżej zapoznać się z najpopularniejszym szkłem wykorzystywanym w laboratoriach.

Praktyczne zlewki

Najpopularniejsze szkło laboratoryjne to oczywiście zlewki, które mogą być wysokie i niskie o wielu różnych pojemnościach. Najczęściej spotykane są zlewki z wylewem, ale na półkach sklepowych można znaleźć także zlewki bez wylewu. Szkło laboratoryjne tego typu wykorzystywane jest przede wszystkim do odmierzania różnorodnych substancji chemicznych albo do przechowywania ich na krótki okres czasu.

Podstawowe szkło laboratoryjne

Krystalizatory, to nic innego jak niskie naczynia o szerokiej podstawie, które występują z wylewem albo bez. Krystalizatory jak sama nazwa wskazuje wykorzystywane są do krystalizacji. Bagietki szklane są niezawodnymi przyrządami do mieszania. Jest to najlepsza alternatywa dla popularnych mieszadeł magnetycznych. Cylindry miarowe to z kolei wąskie i dość wysokie naczynia, które wyróżniają się szklanym korkiem ze szlifem. Szkło tego typu służy do przechowywania i odmierzania substancji chemicznych.

Szkło laboratoryjne znajdziesz tu