Jakie zastosowanie mają laboratoryjne pompy próżniowe?


Laboratoryjne pompy próżniowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach znalazły szerokie zastosowanie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, gdzie można wykorzystać pompy próżniowe i jakie są ich największe atuty.

Jakie zastosowanie?

Pompy próżniowe laboratoryjne (więcej) na szeroką skalę wykorzystywane są przede wszystkim w mniej lub bardziej skomplikowanych technikach usuwania różnorodnych gazów. Możliwe jest to do zrealizowania poprzez wytworzenie podciśnienia w zamkniętej przestrzeni, które przypominają warunki zbliżone do naturalnej próżni. Poszczególne laboratoryjne pompy próżniowe można podzielić ze względu na sposób ich działania. Wyróżniamy pompy objętościowe, strumieniowe, molekularne, kondensacyjne, adsorpcyjne, jonowe, jonowo-magnetyczne oraz jonowo-sorpcyjne

Na co zwrócić uwagę wybierając pompy próżniowe?

Niezawodne laboratoryjne pompy próżniowe powinny pochwalić się przede wszystkim wysoką wydajnością przy dość niskich wartościach podciśnienia. Na tym polu najlepszymi parametrami mogą pochwalić się pompy olejowe. Dobra pompa próżniowa powinna być również dość cicha i wolna od wibracji. Warto postawić na takie modele, które są skuteczne w chłodzeniu. Niektóre modele mogą być wyposażone w specjalny zawór gasballastu. Kolejnymi parametrami na które warto zwrócić uwagę są kompaktowe wymiary oraz łatwość montażu. Godne uwagi są oryginalne pompy próżniowe od renomowanych producentów, które charakteryzują się solidną konstrukcją.