Niezbędnik w każdym laboratorium


Ph metry dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji nadadzą się nie tylko do pomiarów w specjalistycznych laboratoriach, ale również idealnie nadają się do pracy w terenie. W zależności od konkretnego modelu, takie mierniki oprócz konkretnego pomiaru ph, dają możliwość również odczytu temperatury, wskaźnika orp, stężenia jonów, potencjału redox, przewodności a także i tlenu rozpuszczonego.

Jak wygląda miernik ph metr?

Producenci stworzyli ten sprzęt, tak by był łatwy w obsłudze oraz jak najbardziej dokładny i precyzyjny. Ważne jest, by każdy ph metr posiadał wyświetlacz, który umożliwia jego obsługę. Wskazuje on bowiem na dokładne pomiary, status elektrody czy aktualizację kalibracji. Ph metry mogą być wodoszczelne, dzięki czemu idealnie sprawdzają się np. do pomiarów wody.

Zastosowanie

Jak wynika z powyższego, to urządzenie posiada wiele, różnorodnych zastosować i to nie tylko w laboratoriach. Dzięki niemu można sprawdzić, czy dany roztwór jest kwaśny, zasadowy czy obojętny. Laboratoria stosują ph metr w badaniach w wielu dziedzinach i branżach. Doskonale sprawdza się w gałęzi kosmetycznej, leczniczej, medycznej, w przemyśle oraz do badania środowiska.

Ph metry to podstawowe urządzenie każdego specjalistycznego laboratorium. To urządzenia dość tanie i łatwo dostępne. Można je zamówić zarówno przez internet, jak i w hurtowniach medycznych. Koszt ph metru uzależniony jest od konkretnego producenta, modelu oraz jakości wykonania. Dobry sprzęt można już kupić na rynku za około 100 zł.