Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło laboratoryjne?

18 Lip, 2020 | specjalista | No Comments

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło laboratoryjne?

Producenci mebli laboratoryjnych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co sezon oferują nowe modele krzeseł. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać porządne krzesła laboratoryjne.

Wysokiej jakości oparcie

Profesjonalne krzesło laboratoryjne koniecznie musi posiadać odpowiednio wyprofilowane oparcie, dzięki czemu możliwe będzie podpieranie odcinka lędźwiowego pleców. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie w tym konkretnym odcinku najczęściej dochodzi do przeciążeń. Podczas pracy w laboratorium na krześle można spędzić nawet kilka godzin, dlatego też warto zadbać o swój kręgosłup.

Oparcie ergonomiczne krzesła laboratoryjnego powinno idealnie podpierać plecy na jak największej powierzchni. Ze zdrowotnego punktu widzenia podparty powinien być jak największy obszar kręgosłupa. Najlepszym wyborem są krzesła laboratoryjne, które oparcie mają zakończone zagłówkiem. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu można podeprzeć kark i jednocześnie zmniejszyć obciążenie.

Ergonomiczne siedzisko

Wybierając krzesło laboratoryjne warto zwrócić uwagę nie tylko na oparcie, ale również na samo siedzisko. Najlepszym wyborem są siedziska, które są zaokrąglone z przodu, dzięki czemu nie będzie uciskać naczyń krwionośnych, które znajdują się pod kolanami. Dobre siedzisko nie powinno być również zbyt głębokie. Niestety wiele krzeseł laboratoryjnych posiada za duże i zbyt głębokie siedzisko.

Pamiętać należy o tym, że dobre siedzisko powinno podpierać ok. 2/3 długości ud. Nie można zapominać także o komforcie i wygodzie, dlatego też warto postawić na dość miękkie modele z przewiewnego materiału, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Krzesła z regulacją

Każdy człowiek ma nieco inną budowę ciała, dlatego też bardzo trudno jest wybrać uniwersalne krzesło laboratoryjne, które zaspokoi oczekiwania wszystkich użytkowników. Częściowym rozwiązaniem tego problemu są krzesła z regulacją, które można w każdej chwili idealnie dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dobry mechanizm regulacji zapewnia komfort nawet podczas wielogodzinnej pracy. Przydać może się przede wszystkim możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia. Najlepsze krzesła posiadają także możliwość regulowania podłokietników. W dzisiejszych czasach standardem są krzesła z regulacją wysokości oparcia oraz regulacją głębokości siedziska.