Maski antysmogowe z certyfikatem – jak wybrać najlepszą?

9 Cze, 2020 | specjalista | No Comments

Maski antysmogowe z certyfikatem – jak wybrać najlepszą?

Wybór odpowiedniej maski antysmogowej nie jest trudny, ale wcześniej należy zdobyć wiedzę na ich temat. Oczywiście podstawą jest wybieranie masek antysmogowych z certyfikatem wystawionym przez renomowane laboratorium, które nie jest powiązane z producentem maski. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Maski antysmogowe – najważniejsze kryteria wyboru

Przede wszystkim decydując się na maskę antysmogową, należy uwzględnić zastosowane w nich filtry oraz ich dostępność. Optymalnym wyborem są filtry, które mogą być eksploatowane ponad 60 godzin. Ponadto warto wybierać te filtry, które są oficjalnie dystrybuowane w Polsce. Dzięki temu nie będzie żadnych problemów, aby nabyć nowe egzemplarze do maski antysmogowej. Jakie są inne istotne czynniki?

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rodzaj zastosowanych zaworków. Odpowiadają one za odprowadzenie ciepła, wilgoci oraz dwutlenku węgla, który gromadzi się wewnątrz maski. Współcześnie producenci mogą zaoferować zarówno zaworki sportowe, jak i codzienne. Jak nazwa wskazuje, w przypadku treningów, należy założyć maskę z efektywniejszymi zaworkami sportowymi.

Maski antysmogowe z certyfikatem muszą być również dobrane pod względem rozmiaru. Jest to kluczowe, aby zapewnić całkowitą ochronę układu oddechowego przed zanieczyszczeniami. Kolejną kwestią, którą należy uwzględnić, jest obecność oraz rodzaj zastosowanego nocka. To właśnie ten element maski odpowiada za prawidłowe jej przyleganie do twarzy. Wybrać można między noskiem z nylonu lub metalu.