Wpływ smogu na zdrowie człowieka

7 Maj, 2020 | specjalista | No Comments

Wpływ smogu na zdrowie człowieka

O szkodliwości smogu na zdrowie człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Problem narastał w ostatnich latach i obecnie stanowi olbrzymie zagrożenie dla całej planety. Zjawisko powstaje z winy człowieka i jego działalności.

Powstawanie smogu

Smog powstaje w wyniku nieodpowiedniej działalności człowieka. Sprawa dodatkowo komplikuje się podczas bezwietrznej pogody. Na powstanie smogu wpływa spalanie w przydomowych piecach kiepskiej jakości paliw, działalność produkcyjna i transport.
Od wielu lat słychać nawoływania ekologów do zmiany przyzwyczajeń i nawyków, gdyż smog staje się prawdziwym zagrożeniem głównie w wielkich aglomeracjach miejskich.

Wpływ smogu na zdrowie człowieka

Negatywny wpływ smogu na zdrowie człowieka został potwierdzony podczas wieloletnich badań. Naukowcy wyraźnie wskazują na większą ilość zgonów i skrócenie długości życia w wyniku nadmiernej produkcji smogu.
Zanieczyszczenie spowodowane smogiem negatywnie odbijają się na układzie oddechowym, sercowo – naczyniowym, nerwowym i rozrodczym. Najczęstsze choroby to zawał, zaburzenia rytmu serca, niewydolność mięśnia sercowego, choroba niedokrwienna, rak płuc, astma, choroby nowotworowe, pogorszenie stanu psychicznego, stany depresyjne, podrażnienie skóry i oczu.

Gdzie kupić maskę antysmogową?

Aby zmniejszyć ilość smogu konieczne jest wprowadzenie globalnych zmian. Jednak warto przedsięwziąć własne kroki i zadbać o zdrowie już dziś. Jednym ze sposobów na zmniejszenie wpływu smogu na zdrowie człowieka jest maska antysmogowa. Dostępne są w każdej aptece, a sklepy internetowe co chwilę wypuszczają designerskie maski, które można dowolnie dobrać do stylizacji.

https://dragonmask.pl/sklepy-stacjonarne.html