Nawłoć pospolita – podstawowe informacje


nawłoć

Nawłoć pospolita, która, choć nie cieszy się zbyt dużym uznaniem ze względu na swój smak, jest szeroko stosowana w domowej medycynie. Co powoduje, że ta roślina o gorzko-cierpkim smaku jest stałym elementem każdej domowej apteczki? Jakie są właściwości nawłoci pospolitej, które powodują jej tak dużą popularność?

Skład nawłoci

To, co czyni tę roślinę tak szczególnie ciekawą i szeroko stosowaną, to rzecz jasna jej skład. Bogata jest ona w substancje takie jak kwas askorbinowy, czy też garbniki i sole mineralne, a także kwercetynę. Ta unikalna mieszanka powoduje, że właściwościami nawłoci pospolitej można wyleczyć naprawdę wiele dolegliwości. Jakie jednak dokładnie?

Działanie nawłoci

Stosowanie nawłoci pospolitej pomoże w niezwykle szerokim zakresie najróżniejszych dolegliwości zdrowotnych. Spośród tych najczęściej leczonych tą rośliną wymienić można z całą pewnością uśmierzanie bólu ze strony stawów, a także pomoc w walce z reumatyzmem czy też z bólem od strony nerek. Nawłoci używać także można do pielęgnacji twarzy. Jest szczególnie polecana dla młodych osób, które zmagają się z problemem wyprysków na twarzy. Wykonywany przy jej pomocy napar skutecznie odkaża i regeneruje skórę, pozwalając szybciej i skuteczniej uporać się z tym problemem. Dodatkowo roślina ta wykazuje doskonałe właściwości przeciwzapalne, a także regenerujące powierzchnie skóry. Jej stosowanie jest zatem niezwykle uniwersalne.