Zastosowanie destylatora elektrycznego

18 Lis, 2019 | specjalista | No Comments

Zastosowanie destylatora elektrycznego

Woda destylowana wykorzystywana jest na szeroką skalę. W zależności od potrzeb do jej produkcji wykorzystywane są destylatory o różnej pojemności i mocy.

Jak działa destylator elektryczny

Destylator elektryczny ze sklepu DanLab składa się z kotła na wodę, chłodnicy kondensacyjnej i pojemnika zbiorczego. Po napełnieniu kotła odpowiednią ilością wody włączana jest grzałka, która podgrzewa ją do wrzenia. Woda zaczyna parować, a zanieczyszczenia związkami organicznymi opadać na dno pojemnika. Oczyszczona para wodna poddawana jest kondensacji i skraplaniu w chłodnicy kondensacyjnej, stąd spływa do pojemnika zbiorczego.

Wydajność urządzenia zależy od jego wielkości i mocy. Im ta ostatnia jest większa, tym proces destylacji przebiega szybciej.

Zastosowanie destylatorów elektrycznych

Małe i średnie destylatory elektryczne mają zastosowanie przede wszystkim w szpitalach oraz innych gabinetach stomatologicznych. Służą w nich do rozpuszczania leków i sterylizacji narządzi.

W zakładach fryzjerskich w wodzie destylowanej rozpuszcza się farby do włosów i hennę.

Z powodzeniem mogą być stosowane w warsztatach mechanicznych i diagnostycznych do uzupełniania wody w akumulatorach.

Zaletą destylatorów elektrycznych jest ich łatwość obsługi. W zasadzie wymagają tylko napełnienia wodą (większe mogą być podłączone do stałego zasilania wodą) i włączyć urządzenie. Sam proces destylacji nie wymaga żadnego nadzoru i kontrolowania.