Jak powstaje lód?

24 Sie, 2019 | specjalista | No Comments

Jak powstaje lód?

wytwornica lodu

Parownik płatkowej maszyny do lodu to pionowo umieszczony pojemnik ze stali nierdzewnej w kształcie bębna, wyposażony w obracające się ostrze, które obraca się i porysuje lód na wewnętrznej ścianie bębna. Podczas pracy wał główny i ostrze obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, popychane przez reduktor. 

Wytwornica lodu – doskonałe urządzenie? 

wytwornica lodu

Z tryskacza spływa woda; lód powstaje z solanki wodnej na wewnętrznej ścianie. Taca na wodę na dole łapie zimną wodę podczas odchylania lodu i ponownie krąży z powrotem do studzienki. Studzienka zwykle wykorzystuje zawór pływakowy do napełniania w razie potrzeby podczas produkcji. Maszyny do płatkowania mają tendencję do tworzenia pierścienia lodowego w dolnej części bębna. Grzejniki elektryczne znajdują się w studniach na samym dole, aby zapobiec gromadzeniu się lodu w miejscach, gdzie kruszarka nie dociera. Niektóre maszyny używają do tego skrobaków. 

Zalety wytwornicy lodu 

Wytwornica lodu to świetne urządzenie w którym woda jest zamrażana w rurkach rozciąganych pionowo w otaczającej obudowie – komorze zamrażania. Na dnie komory zamrażania znajduje się płyta dystrybutora z otworami otaczającymi rurki i przymocowana do oddzielnej komory, do której przepływa ciepły gaz w celu podgrzania rur i spowodowania zsuwania się prętów lodowych. Lód w tubie może być wykorzystywany w procesach chłodzenia, takich jak kontrola temperatury, zamrażanie świeżych ryb i zamrażanie butelek z napojem. Z pewnością taki sprzęt ma wiele zalet.